Pro originalitu není potřeba získat exkluzivní kousky nábytku. Mistrně provedený fantazijní nápad, bystré oko a šikovné ruce mohou vnést do prostoru život bez velkých finančních výdajů. Zručně zrealizovanénávrhy interiérů okořeněné praktičností uspokojí a potěší. Každá místnost bude mít takovou atmosféru, jakou budete preferovat vy sami.

Nápady ze starého

Máte-li doma starou skříňku – zrenovujte ji. Obroušením a vhodným nátěrem získáte třeba i dominantní kousek nábytku. Ze starého uděláte více než nové, když použijete třeba jen část z něčeho. Např. zachováte korpusy skříní a zaměníte dveře. Pak můžete třeba původní úchytky zaměnit za nové a použít je v jiné místnosti.

Návrhy interiérů - textury

Velkou úlohu v designu sehrává textura. Použití jakékoliv textury oživí celek. Můžete se nechat inspirovat letokruhy na dřevě, kůží či jiným povrchem a pak se jej snažit přenést vhodnou technikou na renovovanou komodu, čelo postele nebo poličku. Existuje mnoho inspirativních knih, časopisů nebo i internetové magazíny, které vám aplikace těchto technik odhalí. My vám jednu z nich předstíníme. Existuje například takzvaná ubrousková technika, kterou docílíte strukturu kůže nebo díky potisku ubrousků lze vytvořit malovanou skříňku z dob našich prababiček. Napodobeninu kůže jmenovaným způsobem docílíte tak, že ubrousek položíte na danou plochu a pak jej přetřete nátěrem.

Věříme, že vás výše uvedený text inspiroval k neobyčejným praktikám a vzorům. A že dříve prostor nudy a možná prázdnoty nyní vnesl do vašeho bydlení netradiční vzhled a spojil tak fantazii s realitou.